Odpočinout si na svém kousku zeleně patří pro mnohé majitele zahrad mezi ty nejpříjemnější chvíle a není se čemu divit, zvláště pak v jarních měsících, kdy ještě nepanují vedra a člověk tak může nasát dostatečné množství energie do dalších dní. Abyste si ale tyhle své chvíle mohli užít opravdu nerušeně, měli byste si na zahradě zařídit jak pohodlné sezení, tak i efektivní zastřešení. Nikdy totiž nevíte, kdy se může přihnat nečekaná přeháňka či dokonce bouřka. Existuje celá řada typů zastřešení, ale pokud toužíte po kvalitě za cenu více než rozumnou, vyberte si pergolu.
Chrání nejen před deštěm
Pergoly se dnes běžně prodávají ve dvou základních verzích – dřevěné a kovové. Dřevěné jsou obecně považovány za daleko hezčí, jelikož přírodní materiál tak nějak na zahradu patří, ale ani kovové modely nejsou vyloženě ošklivé. Nehodí se svým vzhledem příliš do prostředí, kde je přebujelá vegetace, ale pokud máte zahradu upravenou v moderním stylu, hliníková pergola v ní určitě bude vypadat více než vkusně. Navíc se kov nemusí, na rozdíl od dřeva, ošetřovat. Nepustí se do něj žádní dřevokazi ani nezačne z ničeho nic chřadnout. Venkovní struktury vyrobené z větší části ze dřeva je vhodné alespoň jednou ročně opatřit ochrannými nátěry.
Cena pergol je dnes rekordně nízká, takže je příhodné období, kdy si jednu z nich zakoupit. Problém může být fakt, že obvykle je obvykle jejich sestavování v režii samotného kupujícího.
Jde totiž ve většině případů o prefabrikované kousky, které se ale dají složit podle přiloženého manuálu poměrně rychle. V případě, že se na tento druh práce necítíte, objednejte si pergolu u firmy, která krom samotného zastřešení nabízí spolu s tím i instalaci. Připravte se ale na to, že za montáž budete muset zaplatit. Obvykle se však nejedná o žádné extrémní sumy. Chcete-li mít zastřešení připravené co nejdříve, je to tak nejlepší možná varianta.